top of page
  • Writer's pictureLC Tartu Toome

Maarja küla MANDALA

31.mail 2021 sõitsime kuuekesi Maarja Külla, kus tähistatakse sel aastal küla 20.sünnipäeva. Kuna juubeliaasta suurimaks projektiks on küla territooriumile mandala rajamine, otsustasime kingitusena panustada oma aega ja tööd mandala taimede istutamisel. Külas oli plats juba eelnevalt ette valmistatud, aga pidime siiski veel pinnase üle rehitsema ja viimased umbrohujuured kokku korjama. Ettevalmistatud peenrale saime hakata istutama taimi, mis meid juba õige koha peal ootasid.

Mandala on geomeetriline kuju või muster, mis sümboliseerib universumit; meditatsioonivahend pühade ruumide loomiseks, lõõgastumiseks ja meele fokuseerimiseks; või sümbol, mida kasutatakse vaimse teekonna väravana. Mandalad on tavaliselt ring, mis sisaldab tähe-, õie-, ratta- või spiraalmustreid. Mandala aed on lihtsalt aiaruum taimedega, mis võtavad selle kujundusprintsiibi.


Foto M.Lubi erakogust


Maarja küla mandala aed koosneb peenardest ja nende vahel olevatest teeradadest. Labürindi kujundas ja märkis maha Sven Aluste Hobukooli pargist. Taimevaliku on teinud aiandusteadlane ja psühholoog Toivo Niiberg, kes töötab Räpina aianduskoolis. Taimedena kasutatakse vaid inimesele sõbralikke ja kasulikke taimi nagu näiteks maitsetaimed ja teetaimed.

Meil on hea meel, et saime anda oma panuse sellesse suurde projekti. Teha on veel palju, aga heade toetajate abiga saab see valmis. Edaspidi on mandala aeda oodatud kõik huvilised.

141 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page